Kilim Yıkama

Kilim yıkama işlemi oldukca tecrube gerektiren bir işlemdir

Profesyonel kilim temizliği için öncelikle kilimi tanımak, yapısını bilmek gerekir.Kilimler el dokuma halıları gibi kök boyası kullanılmış, yün ve ipek ile dokunmuş ise bu kilimlerin temizliği özen ve hassasiyet gerektirir.
Kilimler her zaman daha değerli ve diğer halılara nazaran daha hassastırlar.Zarar  görmemeleri için  kullanım esnasında çok dikkat etmek gerekir.Aynı dikkat silme ,temizleme ve yıkama işlemi esnasında da gerekmektedir.Kilimler çoğunlukla yünden dokunarak yapılmakta ve renkleri kök boya olması sebebiyle en çok suya temas ettiğinde zarar görmektedir.Bilinçsiz veya kilimi tanımayan bir halı yıkama firmasına kilim yıkatırsanız olumsuz veya telafisi imkansız sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.Kilim yıkama işlemi normal bir makine halısı yıkama işlemi gibi değildir.Siz muşterilerimize tavsiyemiz kilim yıkatacağınız halı yıkama firmasını çok iyi araştırın.İnternet üzerinden ulaştığınız her firma gerçek halı yıkama firması değildir.  

Kök boyası ile boyalı olan kilimler renk sabitleyici kullanılmadan yıkanmamalıdır. İpek karışımlı veya ipek olan kilimler normal halı yıkama şampuanları ile yıkanırsa büyük ölçüde zarar görür. Detay halı yıkama da yıkanan kilimleriniz cinsine göre ayırılıp gerekli yıkama tekniği tesbit edildikten sonra yıkanmaktadır. Bu nedenle olası hiçbir problem ile karşılaşmamaktayız.
 
Kilimlerinizi evinizden teslim alan personelimiz cinsine göre kiliminize uygulanacak yıkama tekniği hakkında size bilgi verecektir.Detay halı yıkama da  halı ve kilim  temizleme işlemi, özellikle el yapımı kilimler  için uygun yıkama teknikleri bulunmaktadır.


Halı Yıkama Hizmetlerimiz

STEP HALI YIKAMA
Step Halı Temizliği
Step halı temizlik işlemi bilinçsiz yapılırsa telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir.Step halılarınızı araştırmadan veya halı yıkama fabrikasını görmeden yıkamaya vermeyiniz.
devamı
EL DOKUMA HALISI YIKAMA
El Dokuma Halısı Yıkama
El dokuma halılarının kalitesini ipliklerinin cinsi ,düğüm sıklığı ve boyası belirler.El dokuma halılarında kullanılan boya suyla temas ettiğinde çözülebilir.Dokuma halılarda iki türlü boya kullanılmaktadır.
devamı
KOLTUK YIKAMA
Koltuk Temizliği
Koltuklarınızı ve cekyatlarınızı evinizde yerinden kaldırmadan yerleşim düzenini bozmadan temizliyoruz.Bu temizleme işlemi için yüksek vakumlu makineler ve özel kir sokücü şampuanlar kulanıyoruz.
devamı
HALI TAMiRi
Halı Tamiri
Halı tamiri tecrübemizle orjinal saçak tamiri (püskül tamiri) yada halılarınızın çürümüş bölgelerini onarımı, çıkmayan ağır leke ve boya karışmalarından dolayı kullanılamaz halde olan halılarınız ile ilgili bütün proble
devamı