İletişim: 0216 520 01 01

Ümraniyede Halı yıkama Fabrikası

Ümraniyede Halı yıkama Fabrikası

Siz değerli müşterilerimize sizin için de bizim içinde değerli olan halılarınızı Ümraniye halı yıkama fabrikasında hangi makinelerde nasıl yıkadığımızı anlatmak isteriz. Halı yıkama işlemi halının yapısı göz önüne alınarak bir çok aşamalardan gecmektedir.İlk aşama toz alma makinesinde toz alma işlemidir. Tesisimizde tüm halılar yıkanmadan önce toz makinesinde tozlardan arındırılır. ardından tam otomatik halı yıkama makinesine  konulan halılar , halı çeşidine uygun yıkama programi ile ıslatma, şampuanlama, fırcalama, ( oniki adat fırcadan gecerek ) durulama, vakumlama ve tarama  varsa cıkmayan lekere işlem yapma aşamalarından gecerek yıkanır. Yıkama işlemi biten halı sıkma makınesınde sudan tamamen arındırılır % 90 kuruyan halılar nemden arınmak için kapalı ortamda nem alma makinesiyle tamamen kurutulup adresinize teslime hazır hale getirilir. Biz Ümraniye halı yıkama firması olarak gerçek halı temizliğini profesyonel anlayışla siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. 

Detay halı yıkama olarak profesyonel ekibimiz, yıkama makinelerimiz ve hızlı servisimiz ile bu sektörde öncü bir firma olmaya çalışmaktayız.Halı yıkama işinde oto yıkama araç gereci kullanmıyoruz, hijyenik bir ortamda halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, otomatik yıkama ve sıkma makinaları kullanıyoruz.

Farklı kişilere ait halılar aynı anda ve aynı yerde yıkamiyoruz, başka birisine ait halıdaki kir ve mikroplar bir diğerinin halısına bulaşmamaktadır. Bazı Araç yıkama servislerinde araçların yıkanmakta olduğu yağlı ortamlarda halı yıkama yapıldığı görülüyor, bu hiç hijyen değildir. Bir kısım halı temizleme işi yapan yerlerde de aynı anda farklı kişilere ait halılar yere serilip üzerinde gezinildiği, halıların kirlerinin birbirine karıştırılarak yıkandığı görülmektedir ki hiç de hijyenik olmayan durumdur.Bizim tesisimizde asla bu gibi durumlar olmamaktadır.

Halı temizliği için içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan bitkisel özlü halı şampuanları kullanmaktayız,klor ve deterjan gibi aktif maddeler kullanmamaktayız. Her halı iplik yapısı, dokuma tekniği, kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli halı yıkama tekniği kullanılarak temizlenmektedir.

Temizlenen halılar dezenfekte de edilir. Yıkanan halılar kapalı ortamda kurutmaktadır.  Halılar eve teslim esnasında kir ve tozlanmaya karşı mutlaka ambalajlanarak teslim edilir.

Galeri