İletişim: 0216 520 01 01

Halı Yıkama Ve Halı Yıkama Aşamaları

Halı Yıkama Ve Halı Yıkama Aşamaları

Yüzde doksanı kuruyan halılar kurutma askılarına asılıp nemden de arındırılması sağlanır. Tamamen kuruduğuna emin olduğumuz halılar kontrol masası dediğimiz masaya serilip kontrolleri yapılır. Kontrolden geçen halılar paketleme işlemi yapılıp teslim edilmeye hazır duruma getirilir.

Halıların temiz yıkanması için bilgi kadar, kullanılan şampuanların, leke çıkarıcıların ve makinelerin çok büyük önemi vardır. Örneğin; halı yıkama makinesinin fırçalarının halıya uyguladığı basınç ayarlanamıyorsa ya halıyı temiz yıkamaz ya da bozar. Halı şampuanı temiz yıkayabilir fakat halıda sertlik yapabilir veya halı yapış yapış olabilir. Bu sebeple bizim kullandığımız halı şampuanları halı yıkama işlemi için üretilen şampuanlardır. 

Halılarınızın bilinçsiz halı yıkamacılar tarafından yıkanması ya da evde uygulanan yanlış temizlik işlemlerinden dolayı, hem sağlığınız hem de halınızın ömrü açısından olumsuz sonuçlar ortaya çıkar. Evde yapılan halı yıkama işlemlerinde, halı yüzeyinin parlak görüntüsü sizi yanıltır. Aslında kirler ve lekeler çıkmaz, yüzeydeki kirlerin dibe itilmesiyle geçici ve yanıltıcı parlaklık elde edilir. Bununla birlikte halının tam kurutulmaması halı dokularının her geçen gün zayıflamasına ve zaman içinde kopmasına neden olur.

Halı üzerinde biriken tozların, iplik (hav) aralarına girmesini engellemek için düzenli aralıklarla elektrik süpürgesi ile süpürülmelidir. Kesinlikle çırpma veya sert bir cisimle dövme işlemi yapılmamalıdır. Tüm tekstil ürünlerinde olduğu gibi halı üzerine direkt olarak düşen güneş ışınları zamanla olumsuz etkilere sebep olabilir. Güneşlik ve perde kullanımı, zamanla ortaya çıkabilecek olumsuz etkileri önlemede yararlı olur. Ağır eşyaların altında kalan halının ezilmesi durumunda o bölge fırçalanmalı ve elektrik süpürgesi ile süpürülmelidir.

Ayrıca nemin etkisiyle de sağlık açısından tehlikeli olan mikroorganizma faaliyetleri için uygun bir zemin hazırlanmış olur. En doğru halı yıkama tekniklerini uygulayan, halı yıkama yapılırken mutlak suretle tecrübeli ve tesisi olan halı yıkama fabrikalarını tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Bütün bu uygulamalar esnasında halılarınız ilk günkü gibi canlı durmalı ve yıpratılmamalıdır. Evde yapılan ve oto yıkama gibi yerlerde yapılan halı yıkama işlemleri halınıza büyük zararlar vermekte ve ilk günkü parlaklık elde edilememektedir. Halı yıkama ve temizliği yapacak olan firma bu iş için ehliyetli olmalı ve iyi bir kadroya sahip olmalıdır. Çünkü halı yıkama tecrübe gerektiren bir iştir. Halı yıkama işinizi yaptıracağınız firmada mutlaka kriterler arayınız donanımı tesisi personel sayısı ve ücretsiz servis imkânı gibi konuların üzerinde önemle durunuz. Hangi halı şampuanı ve hammaddeler ile yıkadıklarını mutlaka sorunuz.

Yeni teknolojiye tam uyum gösteremeyen firmalar yaptıkları halı yıkamalarda olumsuz sonuçlara neden olmakta ve bu durum müşteri mağduriyeti olarak geri dönmekte. Siz de halı yıkatma mağduru olmamak için doğru tercihlerde bulunmalısınız.İnternet üzerinden ulaştığınız her firma tesisi olan ve yerinde halı yıkama yapan firma değildir. Bu nedenle referanslar istemeniz gerekecek ve emin olduktan sonra halı yıkama işinizi bu firmaya vermeniz yerinde olacaktır. Firmamız İstanbul’da tüm semtlere halı yıkama hizmeti vermekte ve ücretsiz servis olanağı sağlamaktadır.