İletişim: 0216 520 01 01

Halı Yıkamacı

Halı Yıkamacı

Fakat halıların çok fazla çeşitleri olduğundan her halının aynı tekniklerle yıkanmaması gerekir.Her halı çeşidinin aynı sistemde yıkanması bazı halıların bozulmasına sebep olur.Halı yıkama işini profesyonel yapan detay halı yıkama gibi bir firmayla çalışmadıysanız halı yıkamacılara olan olumsuz ön yargı sizde de oluşmuş demektir. 

 Tam anlamıyla halı yıkama işlemini yapabilmek için halıları tanımak ,özeliklerini ve dokusunu bilmek ve her halıyı uygun teknikler kullanılarak yıkamak gerekir.Halı yıkama işlemi için kullanılan yıkama malzemeleri de çok önemlidir. Halı yıkama şampuanı , leke çıkarma şampuanı uygun metotlarda ve gerektiği kadar kullanılmalıdır.Toz alama makinesi,otomatik halı yıkama makineleri ve hav alma makinesi mutlaka yıkama işlemi esnasında kullanılmalıdır.Detay halı yıkama firmamızda tüm bu makineler mevcuttur.Gerçek ve derinlemesine bir yıkama işlemi için bizi arayınız.
Suyla temas etmemesi gereken halıların dışında ki tüm halı çeşitleri profesyonel halı yıkama teknikleri kullanılarak yıkanmaktadır.
El dokuma halılar yıkanmaz sadece silinir gibi bir kanı oluşmuş olsada bu doğru değildir.El dokuma halılar yapıları gereğı daha çabuk kirlendiğinden diğer halılara nazaran daha sık ve derinlemesine bir yıkama işlemine ihtiyaç vardır.Fakat tecrübesi ve makine donanımı olmayan halı yıkama yerlerinde yıkanan el dokuma halılar da sararma , renk atması , keçeleşme ve boya verme gibi kötü sonuçlar meydana gelebilir.El dokuma halılar diğer tüm halılar gibi doğru teknikle ve uygun halı şampuanları kullanılarak yıkanırsa hiç bir problem oluşmaz.
Halı temizliğinin bir çok çeşidi vardır , bunların bazıları evde silme , elektrik süpürgesiyle toz alma , köpükle yıkama gibi. fakat en etkili ve gerçek halı temizliği için halıyı bol suyla halı şampuanı kullanarak ve gerçek durulama yaparak yıkama gerekir.Bunun için de halı yıkama makinelerine ihtiyaç vardır.Detay halı yıkama fabrikası halılarınızı sorunsuz yıkata bileceğiniz bir kaç firmadan birtanesidir.
Adresten teslim aldığımız halılarınız önce toz alma işleminden geçer.Bu işlem esnasında halılarda ki toz,kum , halı toz akarları ve saclar temizlenır.Toz alma uygulaması hassas çırpma ve vakumlama yapan makinede yapılmaktadır.
Toz alma işlemi biten halılar özelliklerine göre gruplara ayrılarak yıkama işlemine geçilir.Detay halı yıkama da ,halı yıkama otomatik makinelerde sertliği alınmış su , bitkisel halı yıkama şampuanı ve renk koruma kullanılarak yapılır.Hızı ayarlanabilen bant a konulan halı sırası ile ıslatma , şampuanlama , fırçalama , küreme yani gelberi , durulama ve vakumlama işlemlerinden geçer.Bu işlemler halı tamamen temizlenene kadar tekrarlanır.Otomatik halı yıkama makinesinde ki bu üniteler halının derinlemesine yıkanmasını ve durulanmasını sağlar.Halıyı yıkamak ne kadar önemli ise durulama işlemi de bir o kadar önemlidir.
Yıkaması biten halı suyunun alınabilmesi için sıkma makinesine konulur,Satrifuj edilerek sıkılan halı kurutma odasına asılır.Kurutma adasında kuru hava ve 35- 40 derece sıcakla açığa çıkan nem ,nem alma makinesi ile suya dönüştürülerek dışarıya atılmak suretiyle halıların kuruması sağlanır.yıkama işlemi biten halılar poşetlenerek adresinize teslim edilir.


Galeri