İletişim: 0216 520 01 01

Halı yıkama Üsküdar

Halı yıkama Üsküdar

HALI YIKAMA

Halılar evlerimizin vazgeçilmez eşyalarındandır. Türk ailelerinin her bahar temizlik yapmaları bir gelenek olduğu gibi, apartman yaşantısı ve çalışan bayanların çokluğu sebebiyle detay halı yıkama üsküdar da büyük bir sektör haline gelmiştir.  Halılarınızın temizlik işlemini yaparken oto yıkamalardaki gibi yıkamıyoruz.Bizim tesisimiz sadece halı yıkama işlemi yapan, hijyenik bir ortamı olan halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, otomatik yıkama ve sıkma makineleri bulunan bir tesistir.

Tesisimizde daha sağlıklı bir temizlik için havuz sistemi bulundurmamaktayız.Çünkü havuz sistemi birçok halının aynı havuzun içine konulması demektir. Bu da evde hayvan besleyen bir müşterimizin halısı ile, hayvan beslemeyen diğer bir müşterimizin halısının aynı havuzun içerisinde olmasıdır, veya çok kirli olan bir halı ile pek de kirli olmayan halıların aynı havuzun içerisinde olması nedeni ile tüm kirinin birbirine karışması demektir. Ve bu hiç de sağlıklı bir temizlik yöntemi değildir. Bir halıda bulunan mikropları diğer bir halıya bulaştırmamak gerekmektedir.  Oto yıkama servislerinde araçların yıkandığı ortamda halılarınızı yıkatırsanız bu hiç de hijyenik bir yıkama sistemi değildir. Çünkü bu yerler yağ ve kir içindedir. İnsanların evlerinde kullandığı halıların hepsi yerlere serilip üzerinde gezildiği, halıların kirlerinin birbirine karıştığı, halılar için uygun olmayan deterjanlarla yıkama işleminin yapıldığı sağlıksız bir ortamdır. Bizim tesisimizde bu gibi durumlar asla söz konusu değildir. Bir donanım ya da bakkal, aynı zamanda bir buharlı olarak bilinen ıslak temiz bir makine satın almak veya kiralamak. Eğer bir makine kiralamak, gerekli temizlik ürünleri genellikle yer veya kiralama mağazasından satın alınabilir

Zemini iyice vakumlayın.halı yıkamaSprey ağır prespray veya trafik şeritli temizleyici ile bölgelerde lekeledi. Gerçekten kirli alanlar için, halı şampuanı miktarını artırarak yerine kullanılan prespray miktarını artırmak.Makinenin hortum veya rezervuar sıcak musluk suyu ile doldurun.

Buharlayıcı üreticinin talimatlarına göre makine ve halı şampuanı kullanın.Sprey kapalı ile tekrar püskürtülen su ile birlikte, bir su-ekstraksiyon geçişte yaparak, daha sonra halıdan çıkarılır su miktarı maksimize, ve Eliniz ile halı sınayın. Elinize su damlacıkları ile uzak gelirse, yine sprey off ayıklamak; elinizi uzak nemli gelir ve halı sıkılmış hissediyor, doğru ayıklanır.Gecede halı üzerinde yürüme önce kurumasını bekleyin. Iyice açık pencereleri ve kullanım hayranları kurumasını bekleyin. Halı temizliği için kullandığımız halı şampuanları içeriğinde kimyasal meddeler bulunmayan bitkisel özlü halı yıkama şampuanlarıdır.Her halı dokuma tekniği, kullanılan boyanın cinsi (kök boyası, kimyasal boyalar vb.) ve iplik yapısı göz önünde bulundurularak cinsine uygun şampuanlar kullanılarak gerekli halı yıkama tekniği ile temizlenmektedir.

Yıkanan halıların kurutma işlemi kapalı ortamda yapılmaktadır. Kurutma işlemi tamamlanan halılar kir ve tozlanmaya karşı mutlaka ambalajlanarak teslime hazır duruma getirilir. İnternet üzerinden ulaştığınız her firma tesisi olan ve yerinde halı yıkama yapan firma değildir. Bu nedenle referanslar istemeniz gerekecek ve emin olduktan sonra halı yıkama işinizi bu firmaya vermeniz yerinde olacaktır.İstanbul halı yıkama denince detay halı yıkama bu anlatılan kriteleri taşıyan ender firmalardan biridir. Firmamız istanbulda tüm semtlere halı yıkama hizmeti vermekte ve ücretsiz servis olanağı sağlamaktadır. 

Galeri