İletişim: 0216 520 01 01

Step Halı Yıkama işlemi

Step Halı Yıkama işlemi

E Bunun sonucu bir takım alerjik rahatsızlıklara yol açabilir. Bu durum sıklıkla görülmektedir. Düzenli aralıklarla süpürülen halılarda bile bu problemler vardır. Temizleme işlemi bu sebeble önce toz ve kumun alınması ile başlamaktadır . Toz ve kum alınmadan önce yıkamak asla gerçek temizlik sağlamaz. Halı yıkama işlemi tüm halılar için aynı makinelerde veya aynı sistemle yapılmamaktadır.Örneğin kök boyası ile boyanmış el dokuma halısı; makine halısı gibi yıkanırsa el dokuma halı tamamen bozulur renkleri birbirine karışır ve telafiside olmaz.

Halı yıkama işleminde önemli olan halıyı temiz yıkamak kadar halıya zarar vermemektir.Bunun için halıları tanımak gerekir ki hangi halı nasıl yıkanır bilinmelidir.Biz detay halı yıkama olarak halıları makine halısı , yün halılar, el dokuma halıları vb  diye sınıflara ayırıp yıkama işlemini halıların cinsine göre yapıyoruz.. Halıların yıkama işlemine başlamadan önce tozları alınır,tozları alınan halılar otomatik halı yıkama makinesinin bantına konulup fırçalama işlemi yapılır.Kirlerden ve lekelerden arındırılan halılar sıkma makinesine rulo halinde konulup sudan tamamen arındırılır.Yüzde doksanı kuruyan halılar kurutma askılarına asılıp nemdende arındırılması sağlanır.Tamamen kuruduğuna emin olduğumuz halılar kontrol masası dediğimiz masaya serilip kontrolleri yapılır.Kontrolden geçen halılar paketleme işlemi yapılıp teslim edilmeye hazır duruma getirilir.

Halıların temiz yıkanması için bilgi kadar kullanılan şanpuanların,leke çıkarıcıların  ve makinelerin çok büyük önemi vardır.Örneğin makine fırçalarının halıya uyguladığı basınç ayarlanamıyorsa ya halıyı temiz yıkamaz yada bozabilir.Halı şampuanı temiz yıkayabilir fakat halıda sertlik yapabilir,veya halı yapış yapış olabilir.Bu sebeple bizim kullandığımız halı şampuanları halı yıkma işlemi için üretilen şampuanlardır.

Halılarınızı bilinçsiz halı yıkamacılar tarafından yada evde uygulanan yanlış temizlik işlemleri sonucu hem sağlığınız hem de halınızın ömrü açısından olumsuz sonuçlar ortaya koyar. Ev de yapılan halı yıkama işlemlerinde, halı yüzeyinin parlak görüntüsü yanıltır aslında kirler ve lekeler çıkmamışdır.Halınızın yüzeyindeki kirlerin dibe itilmesiyle geçici ve yanıltıcı parlaklık elde edilmiştir . Bununla birlikte halının tam kurutulmaması halı dokularının her geçen gün zayıflamasına ve zaman içinde kopmasına neden olabilir .

Ayrıca nemin de etkisiyle de sağlık açısından tehlikeli olan mikroorganizma faaliyetleri için uygun bir zemin hazırlanmış olur.En doğru halı yıkama tekniklerini uygulayan, halı yıkama yapılırken mutlak suretle tecrübeli ve tesisi olan halı yıkama fabrikalarını tercih etmeniz yararınıza olacaktır.Bütün bu uygulamalar esnasında halılarınız ilk günkü gibi canlı durmalı ve yıpratılmamalıdır. Evde yapılan ve oto yıkama gibi yerlerde yapılan halı yıkama işlemleri halınıza büyük zararlar vermekte ve ilk günkü parlaklık elde edilememektedir.Halı yıkama ve temizliği yapacak olan firma bu iş için ehliyetli olmalı ve iyi bir kadroya sahip olmalıdır. Çünkü halı yıkama tecrübe gerektiren bir iştir.Halı yıkama işinizi yaptıracağınız firmada mutlaka kriterler arayınız donanımı tesisi personel sayısı ve ücretsiz servis imkanı gibi konuların üzerinde önemle durunuz. Hangi halı şampuanı ve hammaddeler ile yıkadıklarını mutlaka sorunuz.

Yeni teknolojiye tam uyum gösteremeyen firmalar yaptıkları halı yıkamalarda olumsuz sonuçlara neden olmakta ve bu durum müşteri mağduriyeti olarak geri dönmekte.Sizde halı yıkatma mağduru olmamak için doğru tercihlerde bulunmalısınız.

İnternet üzerinden ulaştığınız her firma tesisi olan ve yerinde halı yıkama yapan firma değildir. Bu nedenle referanslar istemeniz gerekecek ve emin olduktan sonra halı yıkama işinizi bu firmaya vermeniz yerinde olacaktır.Firmamız istanbulda tüm semtlere halı yıkama hizmeti vermekte ve ücretsiz servis olanağı sağlamaktadır.