İletişim: 0216 520 01 01

Makine Halısı Yıkama

Makine Halısı Yıkama

Bunun sonucunda bir takım alerjik rahatsızlıklara yol açabilir. Bu durum sıklıkla görülmektedir. Düzenli aralıklarla süpürülen halılarda bile bu problemler vardır. Temizleme işlemi bu sebeble önce toz ve kumun alınması ile başlamaktadır. Poliüretan özel çırpıcıların kullanıldığı toz alma makinesinde,hassas çırpma,vibrasyon ve vakum uygulamalarıyla toz ve kum halıdan uzaklaştırılır. Toz ve kum alınmadan önce yıkamak asla gerçek temizlik sağlamaz.

ANA YIKAMA

50 cm. çapında 4 adet fırçadan oluşur. Halı ana yıkama borusundan geçtiğinde programdan ana yıkama zamanı çalışır. Halı ana yıkama fırçalarının ortasına geldiğinde pnömatik baskılı fırça gurubu ayarlanan kg.da halıya baskı yaparak fırçalamaya başlar. İstenirse fırçaların merkezinden su ve deterjan verilebilir. Fırça gurubu her kalınlıkta halıya aynı oranda baskı yapar. İstenirse halının cinsine göre baskı fırça başına 50 kg. kadar ayarlanabilir. Ana yıkama fırçaları halının derinlemesine temizliğini yapar.

DURULAMA

Ana yıkama gurubu gibi 4 adet 50 cm. fırçadan oluşur. Fırçalar yanyana dizilmiştir, durulama giriş borusuna gelen halı durulama fırçalarının çalışma zamanını başlatır. Durulama fırçalarınada istenen oranda baskı uygulanabilir. Durulama fırçalarının merkezinden durulama suyu verilir. Dönmeyle birlikte durulama suları makinanın iki yanında bulunanan su kanallarına boşaltır. 5 derece eğimden dolayı tüm su ve köpük makinanın önünde bulunan su toplama havuzuna akar. Oradan boru ile tahliye olur.

GELBERİLİ VAKUM

Durulama fırçalarından geçen halı bantta ilerleyerek vakum başlama borularının altına gelir. Halı borunun altına girdiğinde programdan vakum başlama zamanı çalışır. Halı vakum emişin ortasına geldiğinde vakum 50 kg. baskı yaparak halı genişliğince sağa sola ilerlemeye başlar. Vakumlu modellerde gelberi sıyırıcılarının uçlarında bulunanan emiciler çıkan suyu hav, kıl, yün gibi yabancı maddelerle birlikte vakum deposuna çeker, halı vakumdan geçtiğinde vakum otomatik olarak makinanın tam ortasına gelerek durur ve emici ve sıyırıcıları yukarı kaldırır. Vakum deposuna toplanan kirli su, vakum durduğunda otomatik olarak tahliye olur, vakum tekrar çalıştığında tahliye durur.

RULO SARMA

Ana yıkamada deterjan ve kirleri iyice çözülen, durulamada bol su ile durulaması yapılan, gelberi ile suları sıyrılan, çıkan suları vakumlananan, yumuşatıcı ve kokusu verilen halı sıkmaya verilmek üzere sarım borusu ile rulo haline getirilir.

Galeri