İletişim: 0216 520 01 01

İpek Halı yıkama Fabrikası

İpek Halı yıkama Fabrikası

El yapımı yün halılarda buharla temizleme ya da kuru temizleme yapmayın. Buhar temizliği yündeki yağları eriterek canlı yünü cansız hale getirecektir. Buharla temizlenen yünün daha temiz görünmesi aldatıcıdır. Çünkü verdiği hasar değiştirilemez, telafi edilemez. Hasar kendisini birkaç temizleme sonrasında gösterecektir ama o zaman da çok geç olacaktır. Kuru temizleme işleminden sonra elyafta kalan kimyasal kalıntılar iyi bir el yapımı yün halının ömrünün de kısalmasına neden olur. 

Gerçek ipek ipek böceği, Asyalı ya da dut ipekböceği kelebeği, bombyx mori pupa formunun kapsayan koza olarak üretilmektedir.Koza uzunluğa kadar birkaç bin feet olabilir tek bir ipek elyaf ipek güvesinin tırtılı tarafından döndürülür.Ipek hasat tamamlanmış, kozalar kaynatılır veya ipekböceklerinin öldürmek için ısıtılır, sonra zahmetle tedarik edilir ve iplik veya ipek iplik haline bükülmüş olan tek elyaf haline çözdü.

Glisin (% 44.5), alanin (% 29.3), serin (% 12.1), valin (% 2.2), tirosin (% 5.2), glutamik asit (% 1): doğal ipek amino asit numarası oluşan lifli bir proteindir , diğerleri% 1'den az her. Kimyasal, doğal ipek  (kendi toplu körüklemek istiyorsanız durumda biz formül vermek) 'dir. İpek naylon olduğu aşan, çekme dayanımı son derece yüksek. Bir kalem çapı ile tek ipek elyaf üretilecek eğer, lif (kim neyse, bunları rakamlar?) Bir 747 uçağının çıkaramazdı olduğu tahmin edilmektedir. İpek ipektir zengin ve doygun renklere sahip, lif ve ayırt edici, neredeyse şeffaf parlaklık çünkü Oriental kilim yapmak için kullanılır.