İletişim: 0216 520 01 01

Halıda Leke Çıkarma

Halıda Leke Çıkarma


Yıkama safhasında tam otomatik halı yıkama makineleri kullanılır. Yıkama makinesinde halı band üzerine yerleştirilir. İlerlerken farklı ünitelerden geçen halı otomatik olarak gezer fırça platformunda ıslatılır, şampuanlanır, leke çıkarma işlemleri yapılır. Bu işlem halı tabanı, kenarı ve saçakları üzerinde uygulanır. İstenilen temizlik elde edilene kadar yıkama ve leke çıkarma çalışmasına devam edilir. Tam otomatik halı yıkama makinesine halılar tek tek konduğu için başka birisinin halısı ile sizin halınızın beraber yıkanması asla söz konusu değildir.
      Tam otomatik halı yıkama makinalarının dahi çıkartamadığı lekeler vardır. Örneğin: Kan, mürekkep, pas, çay, kahve, şarap vb gibi lekeleri çıkartmak için biz Detay Halı Yıkama olarak halının özüne zarar vermeyecek bitkisel özlü leke çıkartıcılar kullanmaktayız. Bu uygulama halı temizliği ve halı yıkama konusunda profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Halılar; yüzeyi, hav dibi ve tabanı olmak üzere üç boyuttan oluşmaktadır. İlk temizleme anında halı yüzeyi temizlenmiş gibi görünse de, söz konusu olan lekeler kuruduğunda yeniden görünürhale gelecektir. Çünkü halı kurumaya başladığında, dipten hav kısmına doğru kuruduğu için, hav dibine yerleşmiş olan leke yüzeyde yeniden belirecektir. Halıda leke çıkartma işleminde kullandığımız tüm ürünler insan sağlığına zarar vermeyen, halının doğal renklerini ve dokusunubozmayan, içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan BİTKİ ÖZLÜ halı şampuanlarıdır. 

  İçeriğinde kimyasallar bulunan klor ve deterjan gibi aktif maddeler, hem biz yetişkinlerin hem de henüz yürümeye başlamamış olan minik yavrularımızın sağlığına büyük ölçüde zarar vermektedir. Her halı iplik yapısı, dokuma tekniği, kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli yıkama tekniği ile leke çıkartma işlemi yapılmaktadır. Özellikle el dokuma halılarında uygulanan leke çıkartma çalışması çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir.