İletişim: 0216 520 01 01

Halı Yıkama da Toz Alma İşlemi

Halı Yıkama da Toz Alma İşlemi

Bunun sonucunda halı akarlarının üremesine elverişli ortam hazırlanır. Düzenli aralıklarla süpürülen halılarda bile bu problemler vardır. Temizleme işlemi bu sebeple önce toz ve kumun alınması ile başlamaktadır. Poliüretan özel çırpıcıların kullanıldığı toz alma makinesinde, hassas çırpma, vibrasyon ve vakum uygulamalarıyla toz ve kum halıdan uzaklaştırılır. Toz ve kum alınmadan önce yıkamak asla gerçek temizlik sağlamaz.

 Yıkanıp kurumuş halı üzerinde kalan hav ve kılların alınması için bu makineden geçirilir. Halı makineye verilip ilk pedala basıldığında bant halıyı önce makinenin arkasında bulunan havuza aktarır. Halının ucu fırçanın tam altına geldiğinde fotosel tarafından görülerek bant durdurulur. Program fırçaları aşağıya indirir ve halıya baskı yapar. Program vakumu açarak önce emişi çalıştırır, 2 saniye sonra fırça çalışmaya başlar. Pedala tekrar basıldığında bant halıyı ileri verir. Bu arada fırçanın kaldırdığı hav ve kıllar güçlü vakum tarafından emilerek depodaki filtreye gönderilir. Geri doğru hızlı hareket eden bant öne doğru ayarlanan hızda hareket eder, fırça kaldırdığı havları direk emiş kanalına atar. 500 devir/dk hızla dönen fırça halıyı da kabartmış olur.

Fırçalanan halı çıkıştaki sarım borusu ile rulo halinde sarılır. Halı fırçanın altında iken pedala basıldığında bant durur, sonra tekrar basıldığında bant sarmaya devam eder, bu da halının kontrolünü kolaylaştırır. Halı fırçanın altından geçtikten sonra, fotosel tarafından görülerek programdan önce fırça durur. Ardından vakumu durdurur ve fırça yukarı kalkarak üst bekleme noktasına gelir. Bundan sonra ayak pedalı yalnızca bandı durdurup çalıştırır. Rulo sarılan halı dönerken bantlanarak poşetlenmeye hazır hale gelir. Makinenin tekrar çalışmaya başlaması için yeni halı verilmesi gerekir. Tüm bu işlemler makineye manuel olarak da yaptırılabilir. Hav ve kıllarla dolan fırçanın temizlenmesi için önde açılabilen gözlem ve temizleme pencereleri bırakılmıştır. Endüstriyel Halı Yıkama Makineleri ile halı yıkama ve temizleme işlemleri profesyonel bir şekilde temizlenir.

Galeri