İletişim: 0216 520 01 01

Bünyan Halı Yıkama

Bünyan Halı Yıkama

Bünyan halı yıkamada kaba kir ve tozlardan arındırılmış halı ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmeden fırçalama işlemine geçilir. Fırçalama işlemi sonrası yine hızlı ve seri bir şekilde gelberi ile durulama yapılır. Halı uzun tüylü ise halı şampuanının tüy dip ve hav aralarına nüfuz etmesi için tek yönlü gelberiden önce ileri geri gelberi uygulamasıda yapılabilir. Kullanılan şampuanın bu halıların niteliklerine uygun olmasıda önemlidir. Ayrıca bu tür halıların yıkanmasında halı şampuanı karışımlı suyun  şampuan ile uyumlu olması parlaklık ve hijyen sağlamada etkilidir. 

Gelberi ve durulama sonrası hiç vakit kaybetmeden yıkanan halı sıkma işlemine alınır. Sıkma esnasında kullanılarn boyanın akma ihtimalinden dolayı yine tek başına sıkılır. Sıkma kazanından alınan halı hemen açılır ve askıya yerleştirilir. Bünyan halılarının yıkama işlemlerini yapan personellerimiz tecrübeli olduğundan hiç bir problemle karşılaşmamaktayız. Bu halıları temiz yıkamak kadar problemsiz yıkamakta önemlidir.

Dokumahalılarında kullanılan boya suyla  temas ettiğinde çözülebilir.Dokuma halılarda iki türlü boya kullanılmaktadır.Kök boyası ve kimyasal boyalar.Kök boyası kimyasal boyalara göre daha canlı görünen bir boyadır,daha parlak bir görünüm verir.Her iki boyanın da kullanıldiği el dokuma halıların yıkanması işleminde tecrübeli olunmazsa geri dönüşü olmayan problemler çıkabilir.Bu sebeple el dokuma halılarınızı kesinlikle profesyonel halı yıkama firmalarına yıkat manızı  tavsiye ediyoruz. 

El Dokuma Halısı Nasıl Yıkanır

 El dokuma  halılarının kalitesini ipliklerinin cinsi ,düğüm sıklığı ve boyası belirler.El ma işlemi esnasında birbirine karışırsa veya solarsa çaresi yoktur. Halılarınızı yıkatacağınız firma bu garantiyi size vermelidir.Biz detay halı yıkama olarak bu garantiyi veriyoruz.Ayrıca bu halıları evinizde silmekte oldukça risklidir.Yıkamak için aldığımız daha önçeden boyası karışmiş veya solmuş halıların yüzde ellisi profosyonel olmayan halı yıkamalarda olmuşsa yüzde elliside evlerde yanlış veya bilinçsiz temizleme esnasın da bozulmuş olduğunu görmekteyiz.Oldukca büyük paralara aldığınız veya senelerce sakladığınız el dokuma halınızı temizletirken,iyi temizlenmediği bir yana halınızdan da olabilirsiniz.Halılarınızı bize yıkatmasanızda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

EL DOKUMA HALISI YIKAMA İŞLEMİ
 
Bu halıları kesinlikle tek tek yıkıyoruz.Yün halılar diğer halılara nazaran daha kalın halılardır ve daha çok toz,kir ve halı akarı barındırırlar.Önçelikle kaba kir ve tozlarından arındırdiğimiz halıları otomatık makinemizde yıkadıktan sonra hemen sıkma makinesinde sıkıyoruz. El dokuma halılarının yıkama işlemlerini yapan personellerimiz tecrubeli olduğundan hiç bir problemle karşılaşmamaktayız.  Bu halıları temiz yıkamak kadar problemsiz yıkamakta gerekmektedir
 
EL DOKUMA HALILARIN EVDE TEMİZLİĞİ İÇİN ÖNERİLER

Dokuma halıların üzun ömürlü ve parlak görünumlu olabilmesi için periyodik bakimlarının yapılması gerekir. Haftada 1 vaya 2 kez tüylerininyatık yönüne doğru elektrik süpürkesiyle süpürülmalidir.  Rutubet ve nemden uzak tutmak gerekir. Nem almış ise mutlaka havalandırılmalıdır.Sacakları çamaşır suyu gibi maddelerle beyazlatılmamalı,tarak ve benzeri aletlerle taranmamalıdır.Çamaşır suyu saçakları dökebilir. El dokuma halılar kesinlikle silkelenmemeli çünkü esneme yapabilirler. Kurutemizlemeye verilmemeli..

Galeri