İletişim: 0216 520 01 01

El Dokuma Halı Yıkama

El Dokuma Halı Yıkama

Dokuma halılarda iki türlü boya kullanılmaktadır. Kökboyası ve kimyasal boyalar. Kökboyası kimyasal boyalara göre daha canlı görünen bir boyadır, daha parlak bir görünüm verir. Her iki boyanın da kullanıldığı el dokuma halıların yıkanması işleminde tecrübeli olunmazsa geri dönüşü olmayan problemler ortaya çıkabilir.

El dokuma halılarında kullanılan boya suyla temas ettiğinde çözülebilir. Halıları evde yıkamak veya silmek bu yüzden oldukça risklidir. El dokuma halılarının boyası yıkama işlemi esnasında birbirine karışırsa veya solarsa çaresi yoktur. El dokuma halılarınızı kesinlikle profesyonel halı yıkama firmalarına yıkatmanızı tavsiye ediyoruz. Halılarınızı yıkatacağınız firmanın size bu garantiyi vermesi gereklidir. Detay Halı Yıkama olarak müşterilerimize bu garantiyi veriyoruz. Oldukça büyük paralara aldığınız veya senelerce sakladığınız el dokuma halınızı temizletirken, iyi temizlenme yapılmadığı gibi halınızdan da olabilirsiniz. Halılarınızı bize yıkatmasanız da bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

El Dokuma Halı Yıkama İşlemi

Detay Halı Yıkama’da el dokuma halılar ve kilimler kesinlikle tek tek yıkanır. Yün halılar diğer halılara nazaran daha kalın halılardır ve daha çok toz, kir ve halı akarı barındırırlar. Öncelikle kaba kir ve tozlarından arındırılan halılar otomatik makinemizde yıkandıktan sonra hemen sıkma makinesinde sıkılır. El dokuma halılarının yıkama işlemlerini yapan personellerimiz tecrübeli olduğundan hiç bir problemle karşılaşmamaktayız. Bu halıları temiz yıkamak kadar problemsiz yıkamak da oldukça önemlidir.

EL DOKUMA HALILARIN EVDE TEMİZLİĞİ İÇİN ÖNERİLER

Dokuma halıların uzun ömürlü ve parlak görünümlü olabilmesi için periyodik bakımlarının yapılması gerekir. Bunun için haftada 1 veya 2 kez tüylerinin yatık yönüne doğru elektrik süpürgesiyle süpürülmelidir. Kesinlikle silkelenmemelidir, çünkü esneme yapabilirler Ayrıca rutubet ve nemde uzak tutmak gerekir. Nem almış ise mutlaka havalandırılmalıdır. Saçakları dökebileceği için çamaşır suyu gibi maddelerle beyazlatılmamalı, tarak ve benzeri aletlerle taranmamalıdır. Kuru temizlemeye verilmemelidir.

Galeri